Pelichání „křidélka“

Žádné komentáře u textu s názvem Pelichání „křidélka“

Tomuto útvaru v křídle se u slavíků věnuje jen málo pozornosti. Pro toho, kdy by přeci jen chtěl vidět, kdy a jak tato „pírka“ jsou měněna, tady je předloha (jsou to ta dvě v toulcích).
Situaci jsem vyfotil 6.8. u Násedlnice, půjde zřejmě o samečka, jehož partnerka už bude asi pryč. Nikde jsem jiného na malé lokalitě nezaznamenal. Mláďata už by z takovéhoto (izolovaného) místa byla zřejmě pryč na potulce, pokud na této „jednopárové“ lokalitě vůbec k hnízdění došlo.
Teď už to bude takové „paběrkování“, hnízdiště se budou plynule vyprazdňovat tak, jak budou křídla slavičím rodičům dorůstat.
Otázka průtahu severnějších populací slavíka obecného je složitá – až tajemná. Ale to platí i pro slavíka tmavého, jehož populační potenciál je severně od nás ještě daleko mocnější než u SO. Kudy a jak ti ptáci letí, že jsou na našem území zastihováni v tak malých počtech? Nebo to s nimi ještě neumíme? Až pochopíme směrem k nám vysílané signály „tukových zásob“ chytaných podzimních slavíků, budeme snad chytřejší.  
  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

css.php