Občas mám pochybnosti

Žádné komentáře u textu s názvem Občas mám pochybnosti

Pátek byl na pořadu v neděli.

Po dopoledni v Slavičím háji jsem s přestávkou na oběd navštívil rybník Pátek. Byl jsem rozchytaný jak Hašek v Naganu, věřil jsem si na obtížný úkol v pobřeží.

Repelent, kdyby mne nebolely ruce, zahodil bych co nejdál do rybníka, v lepším případě je k ničemu. Klíšťat zástupy, seděl jsem na pneumatice a odháněl už jen ta, která překonala po nohavicích připínací nástavce. Pokousala snad i vepřovici, co v ní nosím sklopky. Dlouho jsem podobné nezažil.

Síť bez hraní dávám co loni. Loni jsem nechytil nic a pak to vzdal. Zajímavé, že ve dvou jarních kontrolách se neozvalo nic a už jsem u nadpisu. Buď má monitorování nedostatky (zejména u starých bardů a oni mne podvedou), nebo tam ptáci opravdu ještě nebyli. Nyní jsem přesvědčil dva samce (každý na jedné straně placu), aby se kuckavě přihlásili. Je totiž už čas krmení a slavíci zpěv zredukovali o krešendo a další náročnější motivy. Do křovin jsem vynosil s motyčkou kompletní obsah tašky, červi z toho radost neměli. Živit je zadarmo doma ale odmítám.

Slitovala se slavičí samička a to byl zajímavý pták v prvním pokusu o hnízdění. Nažina začínající, příletová tučnost sedí. No, něco na tom opoždění mohlo by být. Než večer omilostnil zápolení v kopřivách, měl jsem i jednoho ze zpěváků. Byl už v hliníku, čekal jsem to. Kroužkoval jsem ho ovšem pouze před dvěma lety v místě, ale jako dost starého. A to je další z pochybností. Neumím místa chytačsky „vyčistit“, ani mne to nikdy nenapadlo, abych od nich čekal víc. To působí následně nemilé zmatky v představách a uvažování. Ten slavík byl včera jasným seniorem, v tomto odhadu (výjimečně) pochybnosti nemívám. Poznám, kdy jde o slavíka letitého, který už něco pamatuje. A toť další problém – onen dovětek. Málokdy se takový pamětník nechá nachytat. Ano, je to tak. Takže i v tomto rozměru je bádání těžké. Nechtějí vůbec pod lupu.

Jak starci vypadají, ukážu nyní na obrázku, ale okomentuji až v knize.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

css.php