Po stopách nočních slavíků

Žádné komentáře u textu s názvem Po stopách nočních slavíků

Neuvěřitelná klika, otevírající další dveře slavičích tajemství. Postupujeme o políčko dál na cestě moderního zadání.

Noční odchyty, zejména pro vysoké počty kroužkovanců, začínají přinášet výsledky. Posledním z nich je tento slavík, okroužkovaný u Kolína v loňském létě, a kontrolovaný před pár dny u vodní nádrže Rozkoš, kde hnízdí. Od Starého Kolína je to už třetí výsledek a všechny skvělé. Na konci sezóny se k tomuto tématu rozhodně vrátím a shrneme výsledky všechny. Daří se spolu s dvěma dalšími kroužkovateli získávat poznatky, o kterých nebylo ještě před pár lety ani tuchy. Mnoho se nevědělo ani o nočním tahu v nížině.

Zatím to vypadá (řeč je o tohoročních slavících obecných, kteří v nočních odchytech převládají), že v úvodu prázdnin se chytají ptáci z okolí, a přes ně začínají poté letět průtažní s tím, že ovšem mnoho místních může setrvávat v oblasti klidně až do konce prázdnin. Záleží nejspíš i na datu vyvedení.

Kdybychom nevyužívali sklopek k odchytům, právě třeba samic bychom měli zlomek. A jak vidno, i ony skrývají velký vědecký potenciál. Kontrolovaný slavík navíc krásně potvrdil představy o tom, jaké míry má to které ptačí pohlaví v prvním šatě.

Oba snímky: Autor kontrolního odchytu.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

css.php