Pro odborný růst

2 komentáře u textu s názvem Pro odborný růst

Nelze očekávat, že by slavičí blog nyní řešil téma jiné, než první zahraniční hlášení.

Co dalšího lze vysledovat ze situace, uvedené na kartě? Třeba to, jak je pro v noci migrující pěvce (tak nějak nově) důležitá mozaika rozsvícených měst. Dnes (nebývalo tak ještě docela nedávno) jako by se „hvězdná obloha“ zobrazovala nejen nad křídly, ale i pod nimi! Ano, jsou to ona rozsvícená města a jiné novodobé konstanty na mapách tažných ptáků. Z archívu už mi spěchá naproti událost, kdy mladý slavík na odletu, okroužkovaný (ve dne) u rybníka Pátek na Budách, se začátkem září zabil v noci/nad ránem ve Škodovce o plochu skleněného nadchodu k šatnám. Proč letěl do svítícího města? Nyní se podívejte na mapu z Francie, vztaženou k čerstvému hlášení. Není to stejné? Zde navíc atraktivní řeka…

Zdroj: Mapy.cz

Díky dnešní technice bychom pod stromy byli možná i schopni nalézt skleněnou plochu, o kterou se rezavý cestovatel přizabil. Jsme díky hlášení najednou uprostřed velkého města na řece Lot, a zamýšlíme se nad průtahem ptactva krajinou. A jak už bylo zmíněno posledně – i nad lidmi nelhostejnými, vzdělanými, kteří vědí, jak se v dané situaci zachovat. Jinak bychom dál nevěděli nic.

Ano, světla velkých měst jsou opravdu jako ony pověstné majáky. Stačí se v noci podívat od Dolního Bousova na západ k Mladé Boleslavi. Zář Mladoboleslavska! Toť značka komunistických novin dřívějška i současný fenomén nočního obzoru. Takový ptáci – nejen, že nepřehlédnou, ale ochotně včlení do navigací. Slavík je pták výrazně noční, napsané se jej týká dvojnásob. Města dál naštěstí drží jistou úroveň zeleně a ptáci si v takovém prostředí mohou odpočinout a nejspíš i občerstvit. Je to i případ dnešní.

2 odpovědi na “Pro odborný růst”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

css.php