O řeči hnízdišť

2 komentáře u textu s názvem O řeči hnízdišť
Naučili jste se chodit v sezóně na blog pravidelně a mne to zavázalo.
Je o čem psát, problém v tom není. Slovy klasika: „Pořád se něco děje“.
Už jsem to zde nakousl jednou, čím déle máte možnost prostředí sledovat, tím víc jej poznáte. Problém je jedině v tom, že ten čas nikdo nemá. Já ono hnízdiště u Červenského rybníka teď ano, když tam pracuji.
Přečtete hodně podle zpěvu a zbylé chytáním. Jako dnes. Samičku jsem chtěl chytit, potřeboval ji poznat, jestli tam není nějaká zapeklitost, aby třeba nebyla slavíkem tmavým. To bez chytání jen tak nepoznáte. Najděte si případ od Jaroměře z lokality Starý Ples a budete to vědět.
Tak jsem nalíčil.
Na ticho, jen tak na překvapení. Sameček mne stejně odhalil, je nechytatelný, ale ji jsem přelstil.
Tady je.
Byla slavíkem obecným, velmi malým. Ale hnízdní nažina vypovídá, že plní poslání.
Je to tam vskutku nádherné místo a kdybych fotil reprezentanta do katalogu, pojedu sem. Stuhy divokého chmele se pnou po keřích, to se to slavíkům hnízdí! I pěvuškám, ozývala se každou chvíli.
Vždy zažiji něco humorného. Nevím, jestli to pokaždé dávat, aby to nevypadalo, že si tropím legraci z lidí.
Tyč jsem píchnul do okraje cyklostezky a vykotvil tak akorát, aby se někdo nepřizabil. Když jsem ji balil po odchytu, stál jsem přesně v krajnici. Proti jel chlap oblečený do bezpočtu pivních svijanských bublinek a říkal jsem si, že ho asi pozdravím předem. Pak jsem vše přehodnotil v představě, že mne těsně mine a nebude čas na diskusi. Vůbec mne neviděl!
Je to neuvěřitelné, vešla by se vedle nás možná ta basa s pivem! Oni ti lidé vůbec s ničím nepočítají, když jedou. Někteří.
Byl jsem z toho v šoku, fakt mne neviděl, vím to jistě. Teď, když tam stavím naučné tabule, kdo u témat zastaví? Musel bych tam dát závoru, nebo tu basu s pivem.
Z kopce u dvou borovic o kus dál to mnozí opravdu štípají, pomalejší jsou předjížděni rychlými, ujíždějícími před superrychlými. K ženám mi to přijde genderově plytké, většinou jim muži ukazují záda a nutí tím ke spěchu. Uvidíme, kolik jich téma zastaví. Třeba to dokáže lavička!
Dnes jsme ji s cyklisty otestovali. Drží.
Přijďte posedět a vezměte známé. Pobere vás.

2 odpovědi na “O řeči hnízdišť”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.