Nestárnu sám

Žádné komentáře u textu s názvem Nestárnu sám
Stárnou i slavíci. Kontrolní odchyt z dnešního dne (21.5.) odhalil slavíka osmiletého. Jsou už opravdu jiní tihle senioři. Zdá se, že v konkurenci dvou dalších u Kolomut, ani nehnízdí. Jim jsem partnerky chytil, u něho nic. Ale zpívá z nich nejlíp, to je pravda. Jen jestli ono to ale nebude právě tím, že zbylí dva už začnou pracovat pro rodinu.
Kroužek mu vydrží ještě rok dva, jak je tenký (2 205 dní). Kéž by nositel vydržel též. Peří měl dost zplihlé a prapory v koncích nekrytých letek prořídlé, jak mívají mladí druhým rokem. Všechno se to tak nějak s ním vrací k mládí a v kruh uzavírá. Pomněte však – v roce 2006 letěl prvně do Afriky, aby se z ní v roce 2007 zkušenější vrátil! A roky běžely další. Je to síla, co? Co se u vás každého za ten čas proměnilo? Málo toho není docela jistě. Vidíte, a slavík stárne s námi. Kéž by ještě zvládl návrat v roce 2014!
Působí to tam v tom starém lomu až pralesovitě. Seděl jsem na mechově porostlém povaleném kmeni vrbiska z kterého už klíčily kopřivy, přede mnou spleť dřevin, dírami v nebi vyzvaných k neopakovatelné příležitosti, kolem všude jezírka s komáry a sešlými se kytkami.
V patrech nenápadného mikrosvěta doznívalo pozdní slavičí jaro…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

css.php