Ještě k modráčkům…

Žádné komentáře u textu s názvem Ještě k modráčkům…
Když jsem vlezl do archivu, abych k předchozímu vkladu našel podkres, znovu – snad po sté – jsem užasl nad jejich krásou. A napadlo mne, že pro mnoho z vás by to mohlo být zajímavé podívání. Nemyslím teď na kolegy kroužkovatele, ti se tématu mohou přiblížit kdekoliv jinde, myslím na ostatní. Posuďte sami, tvrdím, že jeden sameček není stejný, vždy se na jejich vzhledu něco najde.
Bude jich tady 8, všichni jsou „jarní ptáci“ a všímat si budeme zejména náprsenky. Není asi důležité, abych je pro vás dělil na dvouleté a starší (znaky se hledají v křídlech).
Všimněte si barvy modrého štítu, všímejte si bílé skvrnky uprostřed (hvězdy) – zda je vůbec přítomna, sledujte v ukončení na břiše oba pruhy – černý a okrový (výraznost a šíři).
A pro ty, kdo neměl možnost vidět jakéhokoliv z našich čtyřech slavíků předvádět se před něžným protějškem, vězte, že přímo září! „Hnědí“ slavíci vějířem ocasních per, „modří“ navíc právě náprsenkou. Nejsou takoví zpěváci, jako prvně zmínění, zato k zpěvu volí víření vzduchem podobně, jako skřivani.
Tady jsou:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.