To jsme dopadli!

Žádné komentáře u textu s názvem To jsme dopadli!
(12.8.2011). Slavík z Bousova je pryč. A už asi docela dlouho. Přiletěl k síti bělásek. Tak aspoň něco!
Koukám kolem, „konkurence“ je taky neúspěšná. Mě to ale tolik nevadí, ten materialista v kopřivách je na tom o něco hůř.
Pelichání slavíka budu muset tedy vypočítat z dvou předcházejících kontrol.
Zítra má být hezky, tak si ještě vyrazím. Pojedu na Studénku. Tam jsem v loňském roce zažil nádherný konec sezóny. Snad tam nějakého slavíka objevím i letos. Přestože to je daleko od vody, lze tam chytit i slavíka tmavého, letos žádného nemám. Bývá tam krásně.
Když se zdržím do večera, potkávám myslivce, je to slušný chlap. Smekne na pozdrav a jde nahoru k lesu. Já to vždycky pak zabalím, aby měl na posedu klid. Snažím se to stihnout do večera, kvůli němu. Oba se bojíme, že tam ty kopce sežere rodinná výstavba, už se o tom šušká. Budeme chodit jinam, snad něco najdeme. Mám místa, kam chodím 29 let, je to neuvěřitelné. Jsou to vesměs obyčejná roští, ale já v nich znám každý trn. Kolikrát mi tam bylo hezky, kolika úspěchy mi přispěla do archívu.
U Kosmonos někdo odložil na souběžné cestě u viaduktu kanape. Natáhnul jsem se na něj v botách od jílu, nikdo se nešprajcoval. Dole pode mnou je osada v polích, jmenuje se Chaloupky. Jednou mi odtud volala posluchačka do rádia, zda znám tamní slavíky? Abych je neznal! Potkali jsme se pak jednou doopravdy, když jsme protestovali proti spalovně, nějak mě odhadla a oslovila. Myslím, že jsou ještě lidi, kteří se bojí alespoň o ten svůj kousek domova i tady na Mladoboleslavsku. Spalovna se tehdy nekonala. Chaloupky stojí dál i se slavíky. Nechci si vyrábět nepřátele, ale jsou hodnoty, které ctím. A krajina mi za to stojí. To je asi tak všechno – jo – ještě poznámku: byli jsme na výletě v horách a tam se mi v hospodě připomenulo, že Krkonoše mají Krakonoše – a hned, že Šumava Stráskýho. Mám to podobně jako ponikelská bába – Krakonoše si vážím.
Poznámka
Teď budu asi vkládat postřehy častěji, máme pár dnů, než slavíci definitivně vyklidí kraj.
Jó – kdybysme se věnovali více bělohvězdým modráčkům – ty bysme spěchat nemuseli! Mám v archivu hodně pozdní data z dob, kdy jsem je chytával, kdy bylo víc času.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

css.php