Tušení jara

Žádné komentáře u textu s názvem Tušení jara
Tak mám pocit, že zima to má spočítané. V zahradě to pomalu začíná žít.
Tak z téhle pergoly vylétl vloni v dubnu do sítě slavík! Troufám si tvrdit, že se ten příběh vejde do desítky nejvýznamnějších vůbec. Je to opravdu těžko uvěřitelné. Slavík u nás v zahradě!
Přes Pyrám letělo obrovské hejno kvíčal a hledaly obnažené louky. Takhle to dělají v předjaří, dobře to znám. Kéž by se nemýlily!
Chystáme vytvořit vlastní slavičí hnízdiště na pobřeží Červenského rybníku. Směníme pozemky, které máme pod hladinou tak, abychom postihli partii křovin a zbytek už doladíme. Bude to soukromá studijní plocha. V uvažované západní části pobřeží slavíci kdysi hnízdili, dnes je prostředí pro druh nepřijatelné, zestárlo. Jakmile jej se synem získáme, pustíme se do úprav. Vzhledem k tomu, že už v jihozápadní části hráze slavíci hnízdí pravidelně, nebude složité druh usadit u nás. Myslím že unikátní bude pokus připravit slavičí hnízdní podložku v optimální partii biotopu a ověřit si, zda jsme se v specializaci již něčemu přiučili. Půjde-li vše hladce, třeba už letos proběhnou přípravy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

css.php