Odvolávám, co jsem…

Žádné komentáře u textu s názvem Odvolávám, co jsem…

To jsem si zase natloukl! Už si dám příště pozor, nastavovat přírodě pravidla! Slavíci jsou ještě tady, v úvozu Staré Studénky (jak jsem líčil 23. srpna). Jsou tam dva. Je to úžasná studijní plocha a já jsem tak dostal ještě jednu možnost se s nimi sejít. Beru deštník a odcházím, věc nesnese odkladu.
                                                                      —
Tak už jsem zpět a chytřejší. Přestože oba ptáci jsou na místech předešlého kroužkování, jeden byl neoznačený (a ten se taky chytil).
Ikdyž jde fakt o milimetr na poslední pelichající letce (5.LL), patří k pelichajícím ptákům a to je pro můj pohled klíčové. Španělští kolegové by jej podle spodní čelisti zobáku přiřadili k „dvouletým“ i ruční krovky k tomu verdiktu směřují. Jsou poměrně úzké.
Slavík je tedy, jako pelichající, velmi pravděpodobně ještě místní. I k této problematice se vrátíme po sezóně. A diskutovat budeme i naprostou absenci průtažných ptáků.
Druhý slavík je zřejmě nedávno okroužkovaný pták a chytit nejde (ani do sítě). Znám ale jeho stav pelichání ve vztahu ke dni odchytu a tak tam musím jezdit, dokud se mi bude hlásit. Je-li to opravdu on, už pobyt mírně „přetahuje“!
Beru tedy zpět prohlášení, že sledované oblasti jsou už prázdné. Uvidíme (nebo spíš uslyšíme), zda se alespoň jeden z nich zdrží do září. Srpen končí a tato noc rozhodne!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *