O peří ve vedlejší roli tahové noci

Žádné komentáře u textu s názvem O peří ve vedlejší roli tahové noci

Je to tu samý slavík, pojďme si říct o několika jiných tahounech z noci.

Přestože se hraje pouze slavičí zpěv, produkce zaujme i ptáky jiné. Sednou a čekají na rozbřesk, pak se jdou podívat, o co kráčí. Chytí se dost často rákosník velký i zbylí tři běžní rákosníci – proužkovaný, obecný, zpěvný. Velmi nenápadný průtah lejsků černohlavých (na obrázku) ukáže také nejlépe síť.

Přes park s oblibou letí i krutihlav, tuší v travinách stavby mravenišť a to jsou pro něho oblíbené občerstvovací stanice. Však také bývají na nohou zablácení od rozhrabování hlíny. I krutihlav uvádí momentku z rána.

Táhnou vodní ptáci, často se kolem produkce zdržují chřástalové či slípka zelenonohá. Přilákány bývají pěnice, všechny běžné – pokřovní, slavíková, hnědokřídlá, černohlavá i vzácnější vlašská. Z budníčků to je nejčastěji budníček menší a dál v létě potom i větší. Chytají se omezeně cvrčilky zelené.

Ne každý z jmenovaných ptáků je zlákán pobídkou, ale fakt, že „dole se zpívá“, pro cestovatele nocí zajímavé je bezesporu. Park je poté schopen zajistit všem denní ubytování se stravou. Noc následující – ještě, než začne – sebere většinu křídel z prostředí k pokračování specifických cest.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

css.php