Jel jsem pro materiál

Žádné komentáře u textu s názvem Jel jsem pro materiál

Podobně by si to mohl přečíst na vratech zákazník v Den ptactva. Znít to může trochu nadutě, ale byl jsem si téměř jistý, že uspěji. „Materiálem“ myslím sběr cenných dat z opeřenců.

Důležitý je záznam každý, ale samičky modráčků – těch se tolik zas nenachytá a znát jejich míry se hodí.

Přelom měsíců je dobou, kdy by měly ve slati být páry kompletní. Ještě „se nesedí“, ale už „je namluveno“. Přesně v tuto chvíli lze úspěšně přilákat samice na plný druhový zpěv a to, co je vede k zájmu o cizí zpěv, je vám možná jasné. Chytil jsem obě, obě jsou typ „samčí“. První mladá loňská, druhá je starší.

Myslím, že dostavují hnízda a začnou snášet. Obě si ještě držely štíhlou linii, ale už o ni brzy přijdou. Přilétly hnízdit.

Web pozorovatelů ptactva již má dva záznamy pravých slavíků z letoška. Z konce března. Nejspíš jsou pozorování správná a jde o příletový posun. Kdyby měli slavíci přilétat opravdu dřív, přišel bych o vzácný čas k chytání modráčků. Z holínek bych musel do šněrovacích bot. Ne že by mne bavilo vláčet se kolem rybníků v protivné pryži, ale slavíků za budoucí čtyři měsíce člověk užije dost. Ještě aby návraty o dekádu zrychlili.

V mokřinách bylo milo. Kvetou orseje a sasanky. Žlutá a bílá v podšálku zeleném. A zem začíná vonět. Je to k chytání parádička navíc. Mám to tak moc rád. Nad hlavou odlétal orlovec s úspěchem pod sebou zavěšeným. Divoké husy ze mne dělají hlupáka a myslí, že nevím, o co jim jde. Babočky s modráčky a linduškou luční slaví Den ptactva, k hájku odlétá černoproužka březová. Motýlci mého mládí, jen bříz se jim v krajině nedostává. Slatě jsou plné vody stejně jako moje pravá gumovka. Není to nic příjemného, ale za pořízený materiál to stálo. Zaplatil jsem.

Je nádherný den, příroda na něm zapracovala. Vracím se domů utřídit materiál…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

css.php