Vítání ptačího zpěvu – Obruby 2019

Žádné komentáře u textu s názvem Vítání ptačího zpěvu – Obruby 2019

Pozvánka na Vítání ptačího zpěvu 2019 • Česká společnost ornitologická

Obruby
Sraz v sobotu 4. 5. od 6:00-6:30 hodin u rybníčka (50°27’31.767″N, 15°5’21.041″E), parkování v místě na pevné cestě. Akce proběhne v Obrubech na okraji pískovny a v přilehlém lese, za každého počasí. Dopolední trasa cca 2 km s ukázkou kroužkování a představením oblasti. Vedou: Pavel a Tomáš Kverkovi (tel.: 723 009 527, pkverek@volny.cz, blog Zaměřeno na slavíky).

Tak jsem to radši překopíroval z webu společnosti, abychom byli v zákrytu.

Prostředí je to zajímavé a nějaké hlasy zaslechneme. Možná i něco okroužkujeme. V místě by měli být i slavíci, pak zmizíme v lese. Půjdeme za počasí každého, ono to třeba zase dopadne. Přijeďte parkovat klidně po té úzké asfaltce až na její konec (okraj pískovny).

Hlavní pořadatel poslal opět dost materiálů ke čtení dospělých, i pro děti. Hlavním tahákem by mohly být břehule. Nikde jsme je v předchozích ročnících nepotkali, bylo by to osvěživé. A mohu slíbit, že si o nich povíme dost, řadu let jsem je tam kroužkoval. Rád upozorním tady teď třeba na to, jak po vyhnízdění probíhá jejich vzdalování se rodišti. Kroužkování to vypátralo dokonale. Kdybych zapomněl, nechť mi to některý z mladých účastníčků laskavě připomene a já ho nechám za odměnu zase zapisovat vyskladněné aluminium.

Napsal bych – v sobotu „uvidíme“, ale vzhledem k povaze vycházky říkám „uslyšíme“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

css.php