Radosti na povel aneb co s prázdnou zahradou

Žádné komentáře u textu s názvem Radosti na povel aneb co s prázdnou zahradou
Ještě bych mohl napsat – ČSO na pomoc!
Nejdřív je obyvatelstvo tlačeno ke ztišení (i blogem), aby zanedlouho přešlo do kraválu.
Vůbec se nemíním tady pozastavovat nad životním prostředím, nezajímají mne ani utrhané prsty, protože blízcí je mají očekávatelně všechny. Děsí mne výsledek vzácně nastaveného pokusu, kdy je všude nekompromisně „chcíplo“! A ochránci i ornitologové pod knutou moderního chování varovali, jenomže zbytečně.
Bezkonkurenčně nejhlasitější rok je odrazem zbohatlé společnosti, protože i tento pokus něco opravdu stojí! Jakoby čerstvě popůlnočním Kněžmostem protáhla válka. Možná jsem ji těmi zatracenými křižáky přivolal :((
Srna z mlýnské zahrady, kterou jsme ještě zvečera s vnoučaty obdivovali, skončila v lepším případě na léčení, v horším kopýtky vzhůru. Pták není široko daleko jediný, krmítka zvou v podivném smutku k pietě pro rozmařilost. Nový rok v kraválu střídá ticho.
Jasně, umí už tato společnost přijít s psí boudou, odizolovanou proti hluku. Umíme kocoury nadopovat před oslavou medikamenty, andulky zastrčit do sklepa k vodárně za brambory, neumíme však divokou přírodu, která v zoufalství musela přejít do vesnic a měst, protože krajinu jsme jí prostě zprasili už dávno, ochránit před „radostmi na povel“. V 00:01 – a „kdo to v tom čase nedal, je out!“. I takových se ale pár našlo, protože v půl druhé vzešly výbuchy zapomenuté. Ovšem – o to větší. Možná, že se jen někdo pomalejší včas nemohl dobouchat svého obchodníka či si vše řeklo o delší výměr na přípravu. Ale stálo to zato. Psi, kteří už byli málem uchlácholeni a zvedali se ze všech sil do života, dostali ránu z milosti. Krajině to už mohlo být jedno, od 00:15 – zhruba, byla smrtelně vymetená. V záblescích „na cestu“. Že smrtelně, ilustruji dodatkem.
Příští rok znovu organizace na ochranu zvířat a milovníci ptactva, netopýrů – a klidně i těch domácích mazlíčků – budou určitě ještě víc slyšet. Je zajímavé, že tak hrůzně vygumovanou krajinu lze zažít též po honu „na drobnou“. Zažili jste? A ještě si vzpomínám, když vešel Kyril, zvířata taky zmlkla. To se rozsvítila i světla v ulicích. Senzory to úplně zblblo. No a ten včerejší Silvestr, jak už jsem napsal. Připočítat.
Tak tedy pojďme. Všechno zas dobré, a zajděme ten binec alespoň vytřídit.
A doufám, při pohledu na krajinou nezasloužené smutno, že se nenaplní rčení: „Jak na Nový rok, tak po celý rok“. Tady skutečně od rána nebylo ani brko!
Možný důvod? Momentka od kolegů ze sítě. Sám mám v archivu podobnou.
Na obrázku může být: pták, obloha, venku a příroda
Ondřej B…. je ve městě Cernovir, Olomoucký Kraj, Czech Republic.
59 min a jeho koment:
Tahle labuť si díky Vašim ohňostrojům už v Novém roce života užívat nemůže. Vystresovaný pták v noci při snaze ulétnout narazil do drátů.
Zdroj: Facebook
……………………………………………………….
Je prvního 17:10 a střelba se do Kněžmostu vrací. Co k tomu víc…

Pokusím se radši vylovit téma k záplatě, takto připitoměle do nového roku rozhodně nesmíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *