VPZ 2018

Žádné komentáře u textu s názvem VPZ 2018
VPZ 2018 – Dolní Bousov, NS Krajinou Červenského rybníka. Sraz 28.4. od 6:30-7:00 u Továrenských nádrží (u tabule stezky = parkování).
Vážení příznivci přírody, ornitologie, Dolnobousovska, příznivci blogu i jeho slavíků!
Vážení přátelé.
Přijměte pozvání na 18. ročník naší dopolední vycházky za ptačím zpěvem. Hned zkraje dávám lokalizaci: Továrenské nádrže, Dolní Bousov (N 50 26.703; E 15 07.635)
A pro vzpomínku zejména těch, kteří na prvním ročníku byli, navracím plakátek, jež nakreslila dcera.
Ti čápi – mimochodem – tam dodnes hnízdí!
Od loňské akce ve Slavičím háji to uteklo a vyrážíme zas.
Zůstáváme v městě na Klenici, jen při jeho severním okraji, tedy mezi dvěma Bousovy – Horním a Dolním.
Vezmeme Vás do jiného podniku, který jsme v krajině mého dětství uskutečnili. Loni Slavičí háj, letos 2. z naučných a zážitkových stezek Krajinou Červenského rybníka. Název jsem vybíral pečlivě.
Půjdeme po jedné její části a putování ukončíme v místě Červenské kosy poblíž osady Šlejferna. A budeme i kroužkovat, to je úkol pro Toma, mého společníka.
Slavíky uvidíme tedy i tentokrát, v každém případě uslyšíme a možná že i zažijeme z blízka. Záleží na chytači, jak se mu bude dařit.
Místo je to nádherné a poprosím, respektujme vzácné organismy, které vám po cestě představím. Uznáte až tam, oč žádám.
Chtěl bych tentokrát, abychom zažili změnu. Zachytat i v rákosí a pokusit se představit některého z opeřenců tohoto prostředí. Dlouho jsme v rákosí nebyli. Možná ještě zastihneme protahující bahňáky, i když výspa již není obnažena a tolik neláká. Uvidíme ovšem ptactvo vodní hladiny, husy, kachny, labutě. Vezměte si tedy dalekohled, kdo máte. Tentokrát se bude hodit.
Cesta je nenáročná – tak kilometr, zvládnout jde i s kočárkem (vyzkoušeno). Svačinu s sebou, boty podle počasí, parkujeme v místě. Nic nikomu neplatíte, sponzorujeme to my, ornitologická společnost a krajina Dolnobousovska (to není organizace, píšu s malým písmenem. To je zem, která nám dovolí zapsat se v její knize návštěv otisky zvědavých kroků).
Přimluvte se za počasí a v sobotu dopoledne v terénu s námi nashledanou.
(Telefon najdete na webu ČSO v hlavním seznamu akcí).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

css.php