Nevím, co bych udělal

Žádné komentáře u textu s názvem Nevím, co bych udělal
1.1.2016
Na prahu nového roku se sluší pronést nějakou úvahu. Zamyslím se nad kroužkováním slavíka obecného tak, jak jsem si to tenkrát naplánoval.
Vůbec jsem nevěděl, jak se to vyvine a kam to může dojít.
V Bousově slavík zpíval a já tomu propadl. Začal jsem po nich koukat a hned, jak to šlo, i kroužkovat. A to už s sebou neslo touhu poznat, kam odlétají. Do dneška to nevím a je moc dobře, že stav roku 2015 nešlo tehdy dohlédnout. Asi bych se věnoval ptákům jiným, snad vlaštovkám, nebo čápům.
Už člověk ani nepočítá, že by v specializaci přišlo zahraniční hlášení, nevím, co bych dělal. A nejlépe tedy z té Afriky! No nic.
Koukám tady na fotku a přesně mi to připomíná ten kvítek lopuchu.
Člověk se naláká tou jeho barvou, až kuličku utrhne. Pak je mu líto ji vyhodit, nese ji s sebou. A když se vynadíval a myslí si, že už mu kvítko víc nemůže dát, chce ho zahodit a ejhle! Drží se rukávu chytrými háčky a člověk vlastně žasne až teď. Teprve na cestě našel to zásadní! A ještě není konec! Jen co čas nazraje, paličky plné nových životů se pozachycují už samy od sebe kdejakého zvědavce. Meta je prosím teprve tady!
Kroužkování nepřineslo výsledek ze zahraničí, dopomohlo však k takovým objevům, že lítost vůbec není na místě.
Jak dobře, že jsem se nenechal odradit bláhově vysněným cílem!
: Tady třeba kroužek říká, že 21.4.2012 se vrátil domů pětiletý sameček do místa předchozích hnízdění a ještě značka dodává, že v čase, kdy kolem bylo chladno, sbíral chytře potravu v okraji laguny po roztátém sněhu, kryté vrbovím.
Dál možno dohledat jeho předchozí účinkování na hnízdišti a v tomto případě i pelichaništi, jak na to byl kondičně (rozměry,váha, tuk) i jak mu to kdy zpívalo. A i když opravdu nevím, odkud přiletěl a jak se mu vedlo na cestách, doma o něm už přehled mám. Díky kroužku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

css.php