Bousovský slavík žije!

Žádné komentáře u textu s názvem Bousovský slavík žije!
Je to skvělá zpráva pro spoustu lidí! Pro ty, kteří s námi byli v roce slavíka (2007) na Noci slavíků, pro ty, kteří o něm vědí z rádia. I pro ty, kteří se o něm dozvěděli vloni na výstavě v Dolním Bousově a v ohlasech v knize mu přáli štěstí. Kdyby se byl vrátil…
Nechytil jsem jej v roce dvanáct, ale nějaký mistr tam byl, to vím. Trochu jsem si na něj přeci sázel, ikdyž v roce jedenáct při kontrole nevypadal dobře. To byl taky důvod, ukázat jeho příběh na bousovské výstavě. A lidi si získal.
Tak si tedy představte, že slavík od splavu Červenského rybníka žije a dokázal se vrátit i letos! Myslel jsem si to už na jaře, poznám jeho zpěv i chování, ale výzkum musí stát na důkazech. Ten přišel včera, když jsem tam v konci tropického dne zajel zjistit, jak vyhnízdili. Vyhnízdili! Partnerka je mladá, narodila se někde před rokem. On je stár (v obou výkladech slova). V prvním dokonce tak, že se stává nejdéle sledovaným slavíkem prostřednictvím kroužkování pro českou ornitologii!
Dosud držel rekord slavík od Kostolné ze Slovenska, z časů, kdy jsme měli centrálu společnou. Kontrolován byl po dvoutisícíchosmistechdevadesátiosmi dnech. Tento z Mladoboleslavska je evidován s kroužkem dvatisícedevětsetpadesátdevět dnů!
Ten slovenský, dosud uváděný v publikacích, byl kontrolován na stejném místě, tedy v místě kroužkování. Bousovský málem také, budeme-li úval Klenice brát jako celek. Vím o něm fakt hodně a ten jeho příběh je překrásný. Dokonce lze prohlásit, že je tomu slavíku deset let a asi nějaký ten den. A začít bychom mohli o tom, jak přišel o první zamýšlené hnízdiště. To už bych ale rozepisoval příběh, na který se připravte. Dám jej asi už večer, protože jsem z toho šťasten. Šťasten obyčejně. Ne ani, že jsme teď první, ale proto, že hrdina žije, vrací se a může dál. To mi právě dokázal.
Mám i pár fotek z té včerejší výpravy, ikdyž jsou šeré. K jezu se v tu dobu už dral tropický večer. Snad najdu i ohlasy z výstavy, tak bych je rád přidal, abyste si to užili. Jeho kroužek je tmavý z přeletů mezi kontinenty. A lehounký.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

css.php