Brzy a pozdě

Žádné komentáře u textu s názvem Brzy a pozdě
Jel jsem dnes domlouvat onu konkrétní ochranu slavičího hnízda. Je to na dobré cestě.
Stavil jsem se v místě, kde bývá plazivá růže, abych ji prvně viděl kvést. Přijel jsem brzy. Rád si počkám.
Zajel jsem do míst, kde přežívají sibiřské kosatce. Přijel jsem pozdě. Jsou odkvetlé, ale nebylo jich tam letos málo. Jak to tak ale směrem ke mě bývá, jeden opozdilý květ tam na mě čekal, tak jej nabízím i vám.
Je to fajn, když místa přežívají.
Děkuji slovenským kolegům za příležitost, posoudit jejich nahrávky pozorovaných slavíků. Jeden záznam je poměrně těžký, zbylé srozumitelné, mezi nimi nádherný koncert slavíka tmavého. Vyměnili jsme si při tom řadu zajímavých postřehů.
Jsem rád, že blog takhle funguje. Že se na něj obrací ornitologové i mnoho jiných, kteří třeba jen chtějí posoudit objekt svého zájmu nahodilý.
Zítra jedu chytat a na webu VČP ČSO souběžně vyjde další slavičí téma. Tak tam klikněte.
Jak rozkvetou ty růže galské, tak je sem pověsím. I tam jedu zítra na slavíky. Ještě tam pějí. Dnes jsem spolu s irisy vyfotil i konopí, to sem ale věšet nebudu, každý jej jistě už viděl.
Kvetou akáty, loni to nezvládly. Je to nádhera, tahle zbytečnost. Zase si vzpomenu, jak je jeden skvělý básník načetl a neméně skvělý muzikant mezi nás vyzpíval. Mohl ten Krátký popis léta přeci jen být o něco delší. Najděte si to a poslechněte. To se, podobně jako vánoční písničky, nedá zpívat jindy, než ve správnou chvíli!
Kvetou české olivy. O nich sice nikdo nezpívá, ale mají v slavičím roce také své místo. Rodí se mláďata a bude brzy po zpěvu. Čas pro bádání se láme v půli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

css.php