Nikdy tak nebylo!

Žádné komentáře u textu s názvem Nikdy tak nebylo!

Není to nebezpečné prohlásit a udělat to musím. Kde jinde a kdo jiný?

Na rozdíl od většiny motýlích druhů i hmyzu ostatního, na rozdíl od mnoha druhů ptačích slavíci přibývají. Kolik jich je po oblasti letos, to nikdy nebylo. Zkušenost samozřejmě nabádá držet se s podobnými verdikty v opatrnosti, mohou to být jen zdání, ale tady je nárůst přesvědčivý. Promítl se do něj loňský rok po Evropě. Slavíci v hnízdění uspěli. Sice je jasné, že mnozí nyní zpívající od kdejakého keříku ještě zmizí, ale vzestup je evidentní. Mrazy vadí bramborám, slavíkům ne, a jestli bude sucho a hic jako loni, může to vyjít znovu.

Jsem šťasten, že jsem se v profesi dočkal takového času. Je mimořádně působivé, jak moje krajina o těchto večerech klokotem bouří. Nikdy bych něco podobného nepředpověděl a i zpravodajové se činí. I oni žasnou, dokonce se slavík ozýval z Žehrovských lesů od Srbska! Samozřejmě nějaký „výletník“.

Dnes jsem jich pár přikroužkoval při služební cestě do Hradiště a bylo to záživné. Chytil jsem zpěváka přímo ve firmě a majitel pozval k mé demonstraci zaměstnance i hosty.

Myslím, že slavíci sleví a budou obsazovat plácky drobnější. Už včera jeden takový zpíval, a že jsem tam zaprovokovat zašel, bylo spíše dílem recese. Koukat a následně chytat jsem ani nestačil. To může být letos pod hvězdami nachytaných slavíků!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

css.php