Sváteční událost

Žádné komentáře u textu s názvem Sváteční událost
Aby blog nebyl při své aktivnosti jen samé peří, objevuje se tu občas i téma odlišné.
Je první prosinec, napadl sníh naprosto neuvěřitelně i v naší polabské výspě a v městě na Klenici je právě nyní představován úvodní krok k vzniku městského betlému. Panoramata, stolek a Jezulátko v chlévě, jsou prvním majetkem města. Podložka (nahrazuje režné plátno) vznikne až v příštím roce. Bude terasovitě nastoupaná, sahající po spodní linku dominant.
V čase stavby úvodních segmentů již nezbyla chvíle na ukotvení hvězdy, chybí i anděl a ostatní figury jsou zápůjčkou z našeho rodinného díla. Protože jsem slíbil uvedení alespoň části v zpravodaji Bousovák, slovo držíme.
Dnes lidé přicházejí v čase nadílky a vidět mohou vše až téměř do Vánoc. Pak se jeviště přestěhuje zpět do kovárny.
Kvůli zápůjčce městu nebyl letos náš nikde exponován. Na příští rok jej již zamluvili opět pořadatelé (neskutečné) vánoční výstavy v Betlémské kapli v Praze. To už ale bude Bousovský kovaný betlém dvojníkem, věřme, že stejně úspěšným.
Domníváme se, že není města po vlasti, kde by kovaný betlém ušitý na míru k vidění byl.
A abych prozradil tajemství, které vyslovuji jen polohlasitě, dám si záležet a součástí výjevu bude i slavík. Město si jej za podporu krále pěvců totiž zaslouží. Tím bude dílo současně i signováno.
Děkuji za spolupráci u výhně synovi, dceři za zhotovení návrhu díla.
Přeji vám prosinec plný nepospíchání. Poslední měsíc roku k tomu nad jiné vybízí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *