V slavičích barvách

Žádné komentáře u textu s názvem V slavičích barvách
Pokud jste se nadechli k překvapení, tak klidně zase vydechněte. Ani rozlehlé Dolnobousovsko slavíka ještě nemá.
Voní tu ovšem po kuchyni smaženice a zmíněné slavičí barvy patří houbařině.
Tady jsou.
A zrovna ještě přidám jednu fotku. Měkké večerní světlo snad poprvé umožnilo vyfotit slavičí chrám, tedy prostory pod keři. Tady je jedna z lokalit poblíž Červenské kosy. Bohužel však ani tam slavík ještě není.
Jsou drahé tyto výjezdy a vždycky byly. Nechci o tom ale mluvit, protože to by bylo to poslední, abych chyceného slavíka přepočítal v korunách, jak někteří opravdu k objektům kroužkování činili.
Napíšu něco jiného. Je tam všude nádherně a napíšu ještě něco. Moc mne těší, jak se lidé se mnou chtějí zastavit a diskutovat. Nebylo jediného, který by nevěděl, co tam pohledávám. Někteří mé jméno jen tipli s úsměvem a všichni správně.
Mám příběh z jedné tradiční lokality, ale nechám ho až na nějakou besedu, sem nesmí. Je košilatější. Přemýšlím, jestli ho neposlat ve středu po rádiu v nějaké umírněné formě, domluvím se z moderátorkou. Jsou to věci trapné i trošku roztomilé, já ale každou z lokalit prostě otestovat musím. Neslevil jsem nikdy a dělat to nemíním.
S jednou odezvou jsem měl dnes srdce trochu rychlejší, ale byl to prohnaný kos. Ne samozřejmě ve zpěvu slavičím, ale kontaktních hlasech. Většina prvních slavíků totiž nezpívá, jen se ozve. A ještě ne každý. Člověk musí být soustředěný.
Píši další nulu a rekord ani letos nepadne.
Dnes jsem vyjel po práci, i zítra půjdu po práci a zkusím Březensko. Ono to někde vyjde.
Ještě dám postřeh navíc a není to tak, že bych byl škodolibý.
Zastavil jsem se s kamarádem, který opravuje motocykly a má při tom i obchod. Řešili jsme živnosti. Jel kolem kolem.
K nám přijížděl jiný krosař a ptal se, jestli už může na stezku, že o tom slyšel. Nebyl by první a tak jsem mu jen dal doporučení, že lávky nejsou v prostředcích doplněny, že víc jak metr chybí. A pak už jsme na cestě jen slyšeli ránu, jak jezdec zmizel v náhonu. On snad chtěl přejet po kulatém podélníku! Měl přilbu i jiné ochranné prvky, takže z náhonu rychle vylezl a nalezl.
Bude cesta klidně i pro cyklisty, ovšem nebude v parametrech cyklostezky. A když budou problémy, instaluje se zákaz. Uvidíme, co chodci.
Beru si kávu na balkón a jdu „koukat“ pod Alpy. Už to tam prý slavíky zpívá. Ano, i náš slavík ze Studénky (Bakov nad Jizerou) byl 14. dubna okroužkován na Fondo Toce u jezera Lago di Maggiore. A to už možná odtud odlétal!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *