Prší a prší!

Žádné komentáře u textu s názvem Prší a prší!
Asi by to nevadilo, stejně teď na chytání nemám čas. V dílně doháníme skluz. Ale výsledek jsem si jeden přeci pořídil. Podařila se mi kontrola u Března. Další. Takže mám už u pelichajícího slavičího páru jednu kontrolu pro samce a jednu pro samici. Bohužel jsem musel už na samici použít sklopku a připravit se zřejmě o možnost ještě ji znovu v čase nějak kontrolovat.
Pozoruji na sobě, jak jsem se ornitologicky změnil. Po třiceti letech chytání se už klepu na to, jak chytnu slavíka s nedávno zavřeným kroužkem. Dříve bych líčil jinde a na nové. Úkoly jsou už stavěny jinak, stal jsem se specialistou. Konečně. Ono, když chce člověk směřovat činnost k novým poznatkům, nemá už příliš široký výběr. V tom mám jasno, proto ta přísnost.
Mám k těmto dvěma letošním jeden výsledek z loňska, jsou tedy tři a klidně mohu napsat, že v republice nikdo nic takového nemá. Jeden byl málo, tři dávají smysl. Ještě tak chytit alespoň jednoho z nich za týden, nejpozději za dva. Místo je to nevelké – zvlášť poté, co jej kdosi aktivní zmydlil jakousi technikou. I s křovím. Nechápu proč se to dělá.
Odbočím od tématu, ale mohlo by vám to přijít po chuti. Asi to mnozí sledujete, ale kdyby byl někdo, kdo o tom neví, tak přistupte na www.bto.org. Angličani tradičně „jedou“, teď mám na mysli druhý ročník vysílačů pro kukačky. Tak to je tedy síla. To zírám! Dávno se z Anglie rozletěly a první už je na Sahaře! To jsou tedy věci! Víme tak málo! Nějak jsem těch vykřičníků vysypal hodně, nechal jsem se více unést.
Už jsem tady psal, že dospělí slavíci taky mizí dřív, než se uvádí. Dělal jsem si legraci a sváděl to tehdy jen na „boleslavské“, ale samozřejmě to tak je. Teď tady ale ještě jsou všichni, nedokázal by to žádný. Odlet se ale špatně prokazuje, chtěl bych vidět ty všechny podklady pro stanovení odletu v literatuře. Bez provokace to nikdo „nedá“, kdyby se na hlavu postavil. Nevím, jak se k tomu došlo.
Zaujalo vás čtení o slavících tmavých, ani se vám nedivím. Ještě teď toho mám plnou hlavu. To nebyl neúspěch, ikdyž úspěch taky vypadá jinak. Byla to ta tuctová dřina, která se musí odmakat, aby mohl zas člověk doufat. Navíc v Záhoří se ještě bude chytat linie, takže šance trvá.
Chlapci, nezapomeňte pořádně fotit! Kdyby něco. Dovedu si toho slavíka představit, už zase poletuje. Kdyby se to přeci jen povedlo, z fotek bychom ho už „spočítali“ a byla by to rána jako hrom!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.