K dotazům a ohlasům

Žádné komentáře u textu s názvem K dotazům a ohlasům
Dotazy vás, kteří píšete mimo stránku řeším pokud možno obratem, to jste zjistili. Hlasy k určování na vašich záznamech mi dají někdy víc práce, abych podal co nejobsáhlejší výklad, tam prosím o strpení, Karle.
Z ohlasů se asi nejvíc objeví teď v konci roku, ale dnes přišel jeden, který mne moc potěšil. Je totiž od kolegy, jehož ornitologii sleduji a vážím si ho. Doplnil mi materiál k příspěvku o odchytovém místě v Keni, v rezervaci Tsavo. Neměl jsem jej a tak mne láká vymyslet v tomto prostoru do konce roku pro východní cestu slavíků tmavých ještě příležitost. Alespoň okomentovat onen výkaz slavíků obecných, který – byť nepočetně, též s nimi počítá. Co to je za ptáky a jak by zřejmě vypadala jejich kapka krve.
Já myslím, že na to téma, mimochodem velmi atraktivní, ještě dojde a že bych detailněji rozebral ptačí postup tam, i cestu zpět, která – pozor – nemusí být po ose a nemusí být kupodivu kratší!
Děkuji Romane, vážím si slov, jsou mi cennou podporou psát dál i pro ornitology jako jste Vy.
A k čtenářům ještě větu – je jasné, že bych s dechem nevydržel takhle po celý rok. Rozvěšet 365 příspěvků si zatím netroufám, třeba někdy k stáru. Až se to stane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *